Menu / szukaj

O mnie

Pasio2

Adrian Pasek, urodził się 23 stycznia 1992 r. w Nowej Dębie (woj. Podkarpackie). Jest studentem III roku Marketingu i Zarządzania Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.

Profesjonalną karierę związaną z motocyklami, 22-letni dziś Adrian rozpoczął jako nastolatek. Pierwsze sukcesy na skalę międzynarodową odniósł w kaskaderskiej jeździe nazywanej „stuntem” w latach 2008-2010.

Następnie trafił na tor wyścigowy, gdzie zaskakiwał już od swojego pierwszego startu. Pasek najpierw zdominował rywalizację w Pucharze Polski w sezonie 2010, a następnie awansował do juniorskich mistrzostw Polski klasy Superstock 600, w których w debiutanckim sezonie wywalczył tytuł drugiego wicemistrza kraju.

Rok później trafił na arenę międzynarodową, startując w prestiżowym Pucharze Europy Juniorów przy mistrzostwach świata World Superbike. Zawodnicy z całego świata ścigali się tam identycznymi motocyklami, dlatego nie było mowy o jakiejkolwiek przewadze technicznej i różnicach sprzętowych. Sukces Paska potwierdził jego talent.

W sezonie 2013 Adrian wrócił do mistrzostw kraju, gdzie w nowej klasie i na nowym motocyklu regularnie walczył o miejsca na podium.

W sezonie 2014 Adrian Pasek, najbardziej obiecujący polski motocyklista, wystartował w pucharze markowym Yamaha R6 Dunlop Cup.

Na torze skupiony, pracowity, zdeterminowany i gotowy do poświęceń, poza nim sympatyczny, elokwentny i przebojowy.

Najważniejsze osiągnięcia

2014 – 4 miejsce w wyścigu Yamaha R6 Dunlop Cup na torze Nurburgring

2013 – pierwsze testy w Moto 2 (seria poprzedzająca Moto GP)

2012 – debiut w Mistrzostwach Świata World Supersport

2012 – zwycięstwo i podia w Pucharze Europy Juniorów przy MŚ World Superbike

2011 – drugi wicemistrz kraju klasy Junior Superstock 600